VKJB Ch. Agnot: Nedosiahnuteľná láska

Ch. Agnot: Nedosiahnuteľná láska

30.05.2018

Pierre a Rachel. Pierre je fešný mladý muž, ktorý pochádza z váženej parížskej rodiny. Rachel je obyčajná mladá žena, ktorá robí v sociálnej poisťovni. Spája ich neskutočná vášeň, ktorej sa oddávajú a nemyslia na dôsledky. A ako to býva, výsledok vášnivých stretnutí nedá na seba dlho čakať. Rachel otehotnie. Pierre sa s ňou ale ani napriek tomu nechce oženiť a dokonca nie je ochotný ani priznať otcovstvo. Rachel sa rozhodne, že bude ich dcéru Christine vychovávať sama.  Jediný status, ktorý jej Pierre ponúkne, je status milenky. Rachel predsa nie je z jeho sveta a rodina by ju neprijala. Ak by sa raz rozhodol oženiť, tak len s veľmi bohatou a vplyvnou ženou. Áno, je to kruté počuť také niečo od človeka, ktorého milujete a čakáte s ním dieťa. Ale koľko je takých príbehov aj v dnešnej dobe a okolo nás? Rachel sa teda rozhodne naplno venovať svojej dcére a dať jej všetko, čo ona sama nemala. Postupne, ako Christine rastie, čoraz viac túži po otcovi. Rachel, ktorá ju nadovšetko ľúbi, jej kontakt s ním nakoniec umožní, veď každé dieťa chce mať oboch rodičov. Christine je otcom nadšená a postupne sa začína vzďaľovať svojej matke. Ani jedna zo žien si neuvedomí, že Pierre je náladový, panovačný, nestály a najmä veľký manipulátor. Až kým sa neudeje dráma, ktorá sa odhalí pomaly, ale zasiahne nás v plnej sile ...

Pri čítaní príbehu som chcela niekoľkokrát poriadne zatriasť Rachel, aby sa prebrala a nebola taká odovzdaná osudu a občas zabojovala. Pierrovi by som bola uštedrila možno aj pár „poza uši“, a niekedy aj Christine. Ale potom som si povedala, že nikto nevie, ako by sa s danej situácii zachoval. Môžeme iba predpokladať.

Zaujímavosťou je, že celý príbeh nám rozpráva samotná Christine. Je to príbeh silnej ženy, ktorá robila chyby, ale snažila sa dobre vychovať svoju dcéru. Je to príbeh o nádhernej, absolútnej láske, obetavej, nezištnej a občas aj slepej,  ktorou vedia ľúbiť iba mamy.

 Knihu odporúča

Annamária Petrovská