VKJB D. McKinlayová: Recept na šťastie

D. McKinlayová: Recept na šťastie

04.09.2017

Recept na šťastie. Kto by ho už len nechcel? Táto knižka z pera britskej spisovateľky je titulom, ktorý si vyberiete v daždivý deň s hrnčekom kávy alebo čaju. S milým prekvapením ale zistíte, že knižku čítate, aj keď vyjde slniečko a láka vás von. Svojim nevtieravým štýlom písania vás autorka vtiahne do života dvoch odlišných ľudí, ktorí sa ocitli na križovatke a musia sa postaviť svojim najväčším obavám.

Eve je rozvedená štyridsiatnička a práve pochovala matku, ktorá ju utláčala a šikanovala. Jej dospelá dcéra, ktorú skôr  vychovávala babička, robí to isté. Jej záchvaty paniky a úzkosti ju odrezali od okolitého sveta a len veľmi ťažko sa do neho teraz vracia. Stačí ale jedna prečítaná kniha a Eve spraví niečo, čo jej navždy poznačí život.

Jack je úspešný a slávny spisovateľ, ktorého práve opustila druhá manželka kvôli inej žene. Že to už nemôže byť horšie? Tento päťdesiatnik navyše trpí spisovateľským blokom. Keď ale dostane list od fanušíčky spoza oceánu, začne sa vzťah, o ktorom ani jeden z nich nesníval.

Láska k vareniu, životné ťažkosti a písanie listov - to ich spája. Ich priateľstvo na diaľku ich donúti uzrieť samých seba a smer, ktorým chcú, aby sa ich životy uberali. Stretnú sa ale niekedy?   

Knihu odporúča

Mgr. Zuzana Rešteiová