VKJB S.King: O písaní

S.King: O písaní

03.07.2018

Stephan King patrí k najúspešnejším a najpredávanejším autorom posledných rokov. Medzi jeho repertoár patria okrem hororových príbehov aj kriminálne či vedecko-fantastické. Často prednáša na rôznych konferenciách a školách, a tak sa rozhodol všetky svoje skúsenosti a rady spísať aj pre tých, ktorí nemajú možnosť si ho vypočuť naživo.

Kniha O písaní je rozdelená na dve časti. Prvá časť zachytáva dôležité míľniky v jeho živote. Spomienky, ktoré zásadne ovplyvnili jeho samotného, ale aj také, ktoré stáli za vznikom takých hitov ako Carrie alebo Žiarenie. V druhej časti sa autor venuje svojim osobným skúsenostiam s písaním. Zastáva názor, že beletria by mala byť napísaná tak, aby čitateľ zabudol, že vôbec číta príbeh a za základ všetkej zlej literatúry považuje strach.

Svojským spôsobom sa snaží pomôcť všetkým tým, ktorí sa rozhodli venovať spisovateľskému remeslu. Samozrejme, každý človek, ktorý sa snaží o písanie, si musí nájsť vlastný štýl a postup. Stephan to berie do úvahy, a preto poskytuje skôr všeobecné rady o tom, ako napísať príbeh, čomu sa vyhnúť a naopak čo najviac využiť. Jednoducho a bez zbytočných ťažkých odborných termínov vyjadruje svoje myšlienky k všetkému tomu, čo prispelo k jeho úspešnej kariére.   

 Knihu odporúča

Mgr. Zuzana Rešteiová