VKJB AktualityFotoworkshop - Kúzlo portrétnej fotografie

Fotoworkshop - Kúzlo portrétnej fotografie

28.04.2017

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach a Fotoklub Nova pre Vás pripravili fotoworkshop pod názvom KÚZLO PORTRÉTNEJ FOTOGRAFIE, ktorý sa uskutoční 28. apríla 2017 od 16:00 hod. v centrálnej požičovni knižnice na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach. Odborným garantom workshopu je fotograf  Marek Janíčko.

FotoWorkshop je určený čitateľom našej knižnice. V prípade, že sa ho chcete zúčastniť a nemáte čitateľský preukaz, radi Vás zaregistrujeme pred začiatkom konania podujatia. Počet účastníkov workshopu je limitovaný. Na registráciu využite online formulár uvedený nižšie.

Účastníkom workshopu odporúčame doniesť si vlastný fotoaparát.

Portrét je považovaný za základ figurálnej fotografie a dokáže o nás veľa vypovedať. Mal by vystihovať skutočnú tvár osoby, pretože nie nadarmo sa hovorí, že oči sú brána do duše. Pre fotografiu je nutné svetlo, a preto Vám lektor predvedie ako pracovať s prirodzeným denným svetlom  v interiéri a exteriéri. Svetlo je potrebné vnímať, správne vyhodnotiť a taktiež ho vytvárať a modelovať tak, aby výslehttp://www.vkjb.sk/files/podujatia_plagaty/2016/janicko.jpgdok bol čo najpríjemnejší. Od nápadu až po realizáciu výslednej fotky, krok po kroku, Vám lektor vysvetlí ako správne zvoliť svetlo, akú úlohu zohráva objektív a predvedie ako komunikovať s modelkou.

Marek Janíčko žije v Košiciach. Zameriava sa na svadobnú a portrétnu fotografiu. Členom fotoklubu NOVA je od roku 2015. Dve slová „vášeň“ a „túžba“ splniť si sen. To je najlepší spôsob, akým by opísal svoju prácu, postoj k nej a radosť tvoriť fotografie pre zamilovaný pár. Už od detstva ho fascinovala fotografia a spôsob, akým sa k nej dopracovať, avšak nikdy predtým by nepovedal, že ho osud zaveje až sem – na cestu profesionálneho svadobného fotografa. Dnes je zakaždým poctený, keď môže fotografovať svadbu a tešiť sa svadobnej fotografii. Láska, vášeň, emócie, zmyselnosť, romantika, svetlo, kompozícia, kreativita a predvídavosť sú tie správne ingrediencie na vytvorenie veľkolepých fotografií počas svadby.

Viac informácií a ukážky z tvorby nájdete na: www.janicko.com