VKJB AktualityNádej v umení - Svetlo...moja cesta nádeje v umení

Nádej v umení - Svetlo...moja cesta nádeje v umení

09.05.2017

Verejná knižnica Jána Bocatia otvára päť dielny cyklus neformálneho vzdelávania pre dospelých s názvom Nádej v umení. Ide o jeden z pilotov projektu Knižnica pre vzdelávanie 50plus financovaného z programu EÚ Erasmus+ .

Počas piatich interaktívnych workshopov spoznáte päť rozličných umeleckých odvetví, techník i umelcov, ktorí našli odvahu nasledovať svoju vášeň v umení. Priblížime Vám ich životné príbehy, oblasť umenia, ktorej sa profesionálne venujú a vyskúšate si ich obľúbené techniky.

Svetlo...moja cesta nádeje v umení je prvý workshop venovaný sklárskemu umeniu, ktorým nás prevedie Zuzana Bobrovská. Zasvätí Vás do tajov ručne taveného skla, budete mať možnosť preštudovať si literatúru o najnovších svetových sklárskych dielach a vyskúšať si samotnú techniku maľby na tavené sklo pri tvorbe Vašich svietnikov.

Lektorka, Ing. Zuzana Bobrovská,  vyštudovala Dizajn na Technickej univerzite v Košiciach, v štúdiu a v tvorbe pokračovala na Academy of Fine Arts vo francúzskom meste Nice a potom v New Yorku. V súčasnosti sa venuje umeleckej práci s líhaným, ručne taveným sklom na Slovensku. Vystavovala v Bohemian Hall v New Yorku a na Veľvyslanectve Slovenskej republiky vo Washingtone, vo Francúzsku v Nice a Côte d'Azur aj vo Veľkej Británii.

Spoznajte jej životný príbeh v sklárskom umení a oddýchnite si pri maľbe Vašich unikátnych sklenených svietnikov.

Žiadne predošlé skúsenosti a zručnosti nie sú potrebné, nevyhnutná je len registrácia, pretože počet miest je obmedzený na 10 ľudí.

Je nám ľúto,ale z kapacitných dôvodov, je registrácia na tento workshop ukončená. Ak máte záujem o podobný druh aktivít, pošlite svoj emailový alebo telefonický kontakt na . Ďakujeme.