VKJB AktualityValentínske randenie s bonusom v knižnici

Valentínske randenie s bonusom v knižnici

14.02.2018

Láska kvitne aj medzi regálmi kníh vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach. „Máme čitateľov, ktorí sa nám zdôverili, že svoju lásku stretli u nás v knižnici. Niektorí si u nás nafotili aj svadobné fotografie, lebo chceli mať zachytené miesto, kde sa spoznali,“ povedala riaditeľka VKJB Soňa Jakešová.

Knižnica chce povzbudiť zaľúbencov, preto prichádza s valentínskym bonusom. Počas celého dňa sviatku zamilovaných ponúkame párom, ktoré prídu do knižnice, čitateľský preukaz zadarmo. Bonusové zápisné platí aj pre partnera či partnerku už zaregistrovaného čitateľa či čitateľku knižnice. Podmienkou je, aby ste prišli spolu.

Valentínsky darček možno využiť vo všetkých pracoviskách knižnice – centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5, hudobnom a regionálnom oddelení na Hlavnej 48, pobočkách na Terase, v Barci, Šaci, sídliskách Nad jazerom, KVP, Furči.

Verejná knižnica Jána Bocatia má vo fonde okolo 200 tisíc kníh a dokumentov. Vďaka zriaďovateľovi, ktorým je Košický samosprávny kraj, úspešným projektom a sponzorom, pribudlo vlani do nášho fondu viac ako 10 tisíc nových kníh v hodnote 62 tisíc eur. Okrem aktuálnych titulov fond obohatili aj vzácne tlače, ktoré záujemcom o štúdium ponúkame  v regionálnom oddelení. „Najviac sa nakúpilo beletrie pre dospelých, takmer 5 tisíc kníh. Pre deti a mládež to bolo 2 240 kníh, do fondu náučnej literatúry pre deti i dospelých pribudlo vyše 2 tisíc titulov,“ vymenúva riaditeľka.  

Vo VKJB je medzi čitateľmi najobľúbenejšia najmä romantika, krimi a historické romány. Najčítanejšími autormi v uplynulom roku boli Dominik Dán, Jana Pronská, Mária Hamzová, Jeffrey Archer, Agáta Christie, Jozef Karika a Henning Mankell.