VKJB AktualityZuzka a Juraj: Našli sme sa v knižnici

Zuzka a Juraj: Našli sme sa v knižnici

13.02.2017

Keď nás snúbenci Zuzka s Jurajom požiadali, či sa môžu po tom, ako si povedia „áno“, fotiť v našej knižnici, mysleli sme, že chcú iba nevšedné, fotogenické prostredie. No keď sa zdôverili, že na svadobných fotografiách chcú mať miesto, kde sa zoznámili, všetko bolo jasnejšie. Pravdaže sme súhlasili – a veľmi radi. Prijali sme to ako jasný dôkaz, že u nás môžete nájsť lásku v rôznych podobách. Do svojich príbehov ju votkali autori kníh, ktoré nájdete starostlivo zarovnané na policiach, no tak ako sa to stalo Zuzke a Jurajovi, lásku môžete stretnúť aj medzi regálmi. História krásneho vzťahu má teda svoj prvý míľnik v našej knižnici. Na začiatku bol pohľad, plachý úsmev, potom pozdrav, azda trocha ostýchavý. A potom slová, vety, stretnutia (aj v knižnici) ktoré ich presvedčili, že patria k sebe.  

Áno, ani láska knižnicu neobchádza. Rovnako ako v prípade našich dvoch čitateľov Zuzky a Juraja, pre ktorých sa stala miestom ich prvého a dnes už vieme, že aj osudového stretnutia. V našej knižnici sa nielen zoznámili, ale aj zasnúbili. Juraj tu požiadal Zuzku o ruku naozaj netradične – prostredníctvom knihy. Keď potom neskôr, pri plánovaní svadby, rozmýšľali nad prostredím, do ktorého by mali byť zasadené ich svadobné fotografie, rozhodli sa pre knižnicu. „Chceli sme, aby naše fotografie niečo vypovedali o nás samých, aby mali „dušu“ a aby mali význam predovšetkým pre nás dvoch. Túžili sme po tom, aby bol náš veľký deň zachytený na miestach, ktoré máme radi a kam často chodievame,“ zdôverila sa nám Zuzka. Takže knižnica bola od začiatku jasný favorit, keďže knihy sú pre oboch neodmysliteľnou súčasťou života.  

Keď nám potom mladí manželia poslali svoje fotografie, tešili sme sa, ako to medzi nimi iskrí. Takto sa na seba dívajú iba šťastní, milujúci ľudia. Zuzka v nádhernej bielej róbe s krásnou kyticou, Juraj ako fešný mladomanžel objímajúci svoju nevestu. A za nimi knihy zarovnané na policiach, vysoké biele steny, slnko nakúkajúce cez vysoké okná.

Zuzke a Jurajovi prajeme krásny, šťastný a láskou naplnený spoločný život. Veríme, že do svojej knižnice časom privedú aj svoje deti, aby spoločne objavovali príbehy a múdrosť ukrytú v knihách.  

Milí čitatelia,

ak aj vy máte podobný príbeh, v ktorom knižnica zohrala takú dôležitú úlohu, ako u Zuzky a Juraja, budeme radi, keď sa s ním podelíte. Svoje príspevky posielajte na adresu zavocka@vkjb.sk. Tie najzaujímavejšie uverejníme a radi aj odmeníme.