VKJB PodujatiaJubileum - vernisáž výstavy

Jubileum - vernisáž výstavy

05.05.2017 - 09.06.2017

Verejná knižnica Jána Bocatia a autor Michal Sabo Balog Vás srdečne pozývajú na vernisáž výstavy JUBILEUM, ktorá sa uskutoční dňa 5. mája 2017 o 16:30 hod. v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach.

Predajná autorská výstava bude verejnosti prístupná do 9. júna 2017.

Michal Sabo Balog sa narodil v roku 1957 v obci Záhor na Zemplíne, kde stále pôsobí. K maľovaniu sa dostal sám a ako samouk pokračoval celou svojou tvorbou. Jeho prvou, a zároveň najobľúbenejšou hračkou bola ceruzka a papier. Tento dar začal neskôr rozvíjať a ako 15-ročný začal maľovať olejovými farbami. Celá jeho tvorba je spojená s dedinskými a prírodnými motívmi kraja, v ktorom vyrastal a žije – zátišia s poľnými kvetmi, život a práca ľudí na dedine, krása a rôznosť rovinatého kraja.Obdivuhodné je, ako vie vidieť krásu aj v zdanlivo obyčajných veciach a prináša ju ľuďom okolo seba. Počas svojho života sa zúčastňoval na spoločných výstavách neprofesionálnych maliarov, kde získaval významné  ocenenia. Pri príležitosti 55. výročia narodenia mu bola predsedom  Košického samosprávneho kraja, pánom Zdenkom Trebuľom, udelená plaketa za prínos v oblasti kultúry ako neprofesionálnemu výtvarníkovi, ktorý svojou tvorbou prispieva k zviditeľňovaniu Košického samosprávneho kraja.

Pri príležitosti tohtoročného významného životného jubilea 60-tych narodenín sa rozhodol predstaviť niečo zo svojej tvorby aj takýmto spôsobom. Veríme, že nezostanete nedotknutí.

 Text spracovali dcéry: Nikoleta Mackovjaková a Michaela Doliničová