VKJB PodujatiaKoncert - Gergely Nógrádi

Koncert - Gergely Nógrádi

24.06.2018

Združenie Ester a Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach Vás pozývajú na jedinečný koncert, ktorý sa koná pri príležitosti 74. výročia transportov Židov z Košíc a okolia.  Na koncerte, pod záštitou generálneho konzula Maďarska v Košiciach Attilu Harasztiho, predstaví svoje umenie Gergely Nógrádi v hudobnom sprievode klavírnej umelkyne Nelli Teszter.

Podujatie sa uskutoční v nedeľu 24. júna 2018 o 16:00 v synagóge na Puškinovej ulici. Vstupné je 7 €  a lístky si môžete zakúpiť v MIC Košice – Hlavná 32, prípadne hodinu pred koncertom na mieste konania.

Všestranný umelec Gergely Nógrádi (1971) začal svoju kariéru ako operný spevák po štúdiách spevu v Budapešti a Stuttgarde. Pracoval ako novinár pre viaceré maďarské noviny a časopisy, je úspešným autorom niekoľkých kníh pre deti a mládež a spoluautorom reportážnej literatúry. Od roku 2009 pôsobí ako kantor vo Frankel synagóge v Budapešti. Európska asociácia kantorov ho v roku 2015 zvolila za najlepší kantorský hlas Európy. V roku 2016 získal titul židovský Pavarotti (The Jewish Pavarotti) a v roku 2017 mu bol vo Washingtone udelený titul čestného veľvyslanca maďarskej kultúry a umenia. Ako operný spevák a kantor koncertuje po celom svete.

Podujatie podporili:

Nadácia EZRA | ŽNO Košice | Generálny konzulát Maďarska