VKJB A. L. Neradová a T. Hejna: Báječný svět literatury

A. L. Neradová a T. Hejna: Báječný svět literatury

15.07.2019

Svet literatúry patrí k tým najpestrejším. Diela velikánov, ktoré sa zachovali po stáročia nás stále udivujú svojou krásou. Vzbudzujú v nás obdiv k autorom, ktorí ich stvorili. Akí boli vlastne títo ľudia? Množstvo životopisov už bolo o nich napísaných. Informácie z prostého života a tiež súženia, ktoré niektorí pociťovali. Ak si ale potrpíte skôr na tie zaujímavejšie informácie, tzv. pikošky, potom ste našli tú správnu knihu.

Čo všetko sa môžete dozvedieť? Napríklad, ktorého dramatika zabila korytnačka. Alebo ktorý autor mal 198 pseudonymov. Koľko šálok kávy denne vypil Balzac.  Môžete zistiť, ktorý autor napísal knihu za 7 dní, no i to, kto musel zjesť svoju knihu, aby sa dostal z väzenia. Ktorá je najkratšia a najdlhšia básnická zbierka. Alebo aj to, že za jeden životopis bolo zaplatených 1 milión dolárov, no pritom sa nestal bestsellerom. Dokonca aj to, že najdlhšia napísaná veta mala až 522 slov.

Ale aby sa zbytočne veľa neprezrádzalo, stačí povedať, že táto kniha je úžasným zhrnutím tých najbáječnejších pikošiek zo sveta literatúry.

 Knihu odporúča

Mgr. Zuzana Rešteiová