VKJB H. Tyceová: Krvavý pomaranč

H. Tyceová: Krvavý pomaranč

13.02.2020

Určite sa už aj vám stalo, že ste si chceli vymeniť svoj život so životom niekoho iného. Byť aspoň na chvíľu v koži toho druhého, lebo sa má oveľa lepšie ako vy. Teda,  aspoň na prvý pohľad to tak vyzerá. Ak by sa tak stalo, možno by ste zistili, že nie je čo závidieť a váš život je predsa len lepší.

Aj Alison, hlavnej postave knihy, by sme mohli na prvý pohľad závidieť. Je úspešná advokátka, ktorá dostane svoj prvý veľký prípad vraždy, má dobrého manžela, aj keď trochu „suchára“, a krásnu šesťročnú dcérku. Všetko má však svoje ale. Alison často pije, príliš veľa pracuje a aj keď miluje svoju dcéru, trávi s ňou málo času. Navyše Alison má milenca, ktorý rád posúva svoje hranice. Keď je Alison s dcérou, má výčitky a vie, že to, čo robí, je zlé. Sama sebe sľubuje, že skončí so svojím dvojitým životom. Keď však stretne svojho milenca, ktorý je mimochodom jej kolega, výčitky na chvíľu zmiznú. Je to silnejšie ako ona a preto je zjavné, že nevie odolať pokušeniu a vášni. Takto sa potáca svojím životom a vy máte chuť ňou zatriasť alebo jej jednu streliť. Mňa osobne veru poriadne rozčuľovala! Všetko sa ešte skomplikuje, keď niekto odhalí Alisonine tajomstvá a ten niekto chce, aby o všetko prišla - o prácu, manžela a aj o dcéru, ktorú napriek všetkému veľmi miluje.

Začne to jednou smskou, ktorej Alison spočiatku nevenuje žiadnu pozornosť. Postupne sa však situácia stupňuje. Samotná autorka svojich čitateľov drží v napätí do poslednej strany a odhalenie v závere knihy je skutočne šokujúce.

 Knihu odporúča

Annamária Petrovská