VKJB M. Hamzová: Odplata

M. Hamzová: Odplata

18.06.2019

Božie mlyny vraj melú pomaly, ale isto. Niekedy však mám pocit, že sú naozaj veľmi pomalé. Veď čo iné si môžete myslieť, ak jeden človek ničí životy iných ľudí, robí im zle a stále sa mu darí? A toho zla je v živote a okolo nás naozaj dosť. Je však na nás, ľuďoch, aby sme našli  recept ako ho poraziť. Veď dá sa stavať na nešťastí iného?

Aj hlavný hrdina knihy Sebastián po krátkom manželstve s Dominikou zrazu zistí, že mu niečo vo vzťahu chýba. Ani sám nevie čo. Keď spozná Lenu, uvedomí si, že práve ona je to, čo chce. Veľmi rýchlo páli mosty, rozvádza sa a nezastaví ho ani informácia, že Dominika čaká ich spoločné dieťa. Je Lenou tak posadnutý, že Dominiku pošle na potrat. Nič ho nezaujíma, on chce byť šťastný! Čo tam po iných? Len on a Lena.

Nažíva si v druhom manželstve, zasypáva svoju novú manželku peniazmi, darmi, dovolenkami, darí sa mu vo všetkom. Až raz dostane divný telefonát, správu a začnú sa mu strácať veci, ktoré potom záhadne objavuje.... Postupne príde neuveriteľné odhalenie. Zistí, že človeka, ktorého miloval a bezhranične mu dôveroval, vôbec nepozná.

Koľko z nás nosí na tvári masku? Lebo musí. Vždy sa nájde nejaký dôvod. Veď viete si predstaviť, že by ste každému povedali iba to, čo si naozaj myslíte? To by bolo! Je však dôležité mať ľudí, pred ktorými môžete masku zložiť a byť sami sebou. A častokrát zistíte, že vám pomôžu práve tí, od ktorých ste to nečakali. Tak ako aj Sebastián.

Ak máte chuť na príjemné oddychové čítanie, určite siahnite po tomto príbehu

 Knihu odporúča

Annamária Petrovská