VKJB N. Gaiman: Nikdekoľvek

N. Gaiman: Nikdekoľvek

10.06.2019

Niekde som čítala, že aj dospelý človek by mal čítať fantasy literatúru, tak som si povedala, že to teda skúsim. Musím povedať, že táto kniha je priam stvorená pre dospelého čitateľa a jeho fantáziu.

Celý príbeh sa odohráva v Dolnom Londýne, Horný je ten klasický, ten ktorý poznáme. S krásnymi uličkami, modrou oblohou, čerstvým vzduchom. Dolný sa nachádza v podzemí, v miestach kde premáva metro, kde sú kobky, stoky, kde je smrad, tma a divné tiene.

Richard býva v Hornom Londýne už tri roky. Má stabilnú prácu, priateľku a zbierku trolov.  Pri ceste do reštaurácie sa zrazu zjaví na chodníku žena-dievča. Je zranená a krváca. Richard jej chce pomôcť, preto ju vezme k sebe domov. V tej chvíli sa spúšťa sled neuveriteľných príhod, zážitkov, stretnutí a kamarátstiev. Napríklad jeden zo zážitkov zapísaných do Richardovho pomyselného denníka :“Dnes som prežil lezenie po doske nad bezodnou priepasťou, bozk smrti a prednášku o kopancoch. Momentálne som na ceste cez labyrint so šialeným podvodníkom, čo vstal z mŕtvych a s osobnou strážkyňou, z ktorej sa vykľul pravý opak.“

Kto chce zažiť neuveriteľné, musí si prečítať túto knihu. Všetkých pozývam na unikátne stretnutie s Dvierkou, markízom de Carabas, Lovenou a ďalšími.

 Knihu odporúča

Bc. Monika Vendráková