VKJB R. Allegri: Zázraky Pátra Pia

R. Allegri: Zázraky Pátra Pia

15.08.2019

Za najznámejšieho a najuctievanejšieho nositeľa stigiem sa považuje páter Pio, ktorý zomrel v roku 1968 a v roku 2002 ho pápež Ján Pavol II. vyhlásil za svätého. Bol to charizmatický človek, legenda, ktorá stále pomáha a robí zázraky. Svätému Piovi sa pripisuje veľké množstvo zázračných uzdravení, na ktoré veda nemala a dodnes nemá vysvetlenie. Podobnou záhadou sú aj stigmy, ktorými trpel. Na celom svete sa stal sa známym vďaka svojej zbožnosti, pokore, odvahe a trpezlivosti.

Mal nadprirodzené schopnosti, videl do duše človeka, robil zázraky, uzdravoval, mal dar bilokácie a rovnako nevysvetliteľný je fakt, že prijímal minimum potravy, pričom si  doprial len pár hodín spánku. Pri jeho spovednici sa tvorili nekonečné rady a ľudia za ním prichádzali z celého sveta. Páter Pio bol obdarený aj výnimočnou schopnosťou vidieť do duše človeka. Nebolo možné pred ním nič utajiť. Okrem iných nevšedných darov, mal aj dar jazykov. V jeho korešpondencií sa našli listy napísané v jazykoch, ktoré nikdy predtým neštudoval. Jedným z najväčších zázrakov je aj to, že jeho telo nepodlieha rozkladu.

 San Giovanni Rotondo, miesto kde Páter Pio pôsobil a zomrel, navštívia ročne  milióny pútnikov. Jeho proroctvo, že spôsobí po smrti ešte väčší rozruch ako za života, sa naplnilo. Osobne som San Giovanni Rotondo navštívila dvakrát a stále to bol pre mňa veľmi silný zážitok.

 Knihu odporúča

Ing. Jana Krešáková