VKJB PodujatiaKnižnica privíta digitálnych nomádov Silviu Púchovskú a Stana Farkaša

Knižnica privíta digitálnych nomádov Silviu Púchovskú a Stana Farkaša

24.10.2019

Pozvanie na októbrové podujatie z cyklu besied 1+1 prijali digitálni nomádi Silvia Púchovská, autorka knihy Svet je moja kancelária a Stanislav Farkaš. Stretnutie s nimi sa bude konať vo štvrtok 24. októbra 2019 o 17:00 v centrálnej požičovni Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach na Hviezdoslavovej ulici 5. Silvia a Stano prídu porozprávať o živote, kedy môže byť svet vašou kanceláriou, cestovaní a o množstve s tým spojených zážitkov. Hudobne bude večerom sprevádzať skupina Soren.

Silvia Púchovská je autorka knihy Svet je moja kancelária, v ktorej popísala svoje skúsenosti zo života digitálnej nomádky. Silvia žije roky v zahraničí, kam sa najprv vybrala za jazykovými a pracovnými skúsenosťami. Počas ciest objavila možnosť práce online, resp. práce na diaľku a založila marketingové štúdio. Dnes môže riadiť svoje podnikanie z rôznych miest, dlhodobo sa zdržuje na Bali, ktoré sa jej zapáčilo nielen kvôli svetovým vlnám.

Stanislav Farkaš je mladý vášnivý cestovateľ, ktorý robí to, čo ho napĺňa. Navštívil už viac ako 30 krajín sveta a v piatich z nich aj dlhodobo žil. Vyštudoval program dvojitých diplomov v oblasti Marketing, kde rok štúdia strávil na Slovensku v Nitre a ďalší rok na partnerskej univerzite v Moskve. Po úspešnom ukončení štúdia, ho nezlákal korporátny život ale využil možnosť Working Holiday Víz v Japonsku. V Ázii nakoniec strávil viac ako rok. Momentálne pracuje ako marketingový freelancer. Stano svoje skúsenosti zdieľa prostredníctvom jeho osobnej značky FASTraveller a FASTORIES. Riadi sa citátom: "If you Do what You Love, then you Won."

Projekt 1+1  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.