VKJB PodujatiaSviečkový koncert

Sviečkový koncert

01.07.2019

Dňa 1. júla 2019 o 20:45 sa na nádvorí Barkóczyho paláca (Hlavná 48) uskutoční už tradičný sviečkový koncert, ktorý je súčasťou Medzinárodnej prehliadky mládežníckych orchestrov a zborov Šengenský poludník. Na vystúpenie Súboru bicích nástrojov z poľskej Legnice a košického Klasik Bandu srdečne pozývame.

Súbor bicích nástrojov, Legnica, Poľsko

Súbor Bicích nástrojov Hudobných škôl z Legnice v Poľsku je zložený zo študentov tried tamojších hudobných škôl a okolia. Mladí muzikanti pripravujú a prezentujú široký reprtoár komorných, pôvodných ako aj upravených skladieb pre takýto typ súboru zo všetkých období hudobnej histórie. Súbor mnohokrát vystupoval a koncertoval na rôznych festivaloch, súťažiach a prehliadkach nielen v Poľsku ale aj v zahraničí. Získal množstvo diplomov a ocenení. Umeleckým vedúcim a hlavným pedagógom je mimoriadne uznávaný poľský umelec Jacek Muziol. Súbor tvorí 6 mladých muzikantov. Program koncertov je zložený mimoriadne variabilným a atraktívnym spôsobom.

Klasik Band, Košice

Orchester má za sebou 10 rokov činnosti, počas ktorých sa prezentoval na rôznych kultúrnych podujatiach v Košiciach i v rámci celého Slovenska. V repertoári má známe klasické, moderné a tanečné melódie podporené rytmickou sekciou. Orchester získal niekoľko ocenení na súťažiach ako Celoslovenská súťaž pop-rockových a jazzových skupín ZUŠ či festival „Gelnický kľúč“. Mladých hudobníkov okrem muzicírovania spájajú aj priateľské vzťahy. Umeleckým vedúcim je Ján Samsély, riaditeľ ZUŠ Jantárova.